Objav slovenskej rockovej scény - Renaissense!


Dnes GZA priniesol čerstvý melodický prog metal z Rožňavy.

Zdroj: Renaissense

Áno, aj na Slovensku môže vzniknúť výborná metalová balada! GZA práve jednu objavil u rožňavskej partičke Renaissense. Tak sa dnes s vami o ňu podelil. A veruže sa páčila aj Maťovi Ďurindovi. Ako sa skladba "How Is My Honey?" páčila vám?

Ak ste ju náhodou nepočuli, alebo chcete sa k nej vrátiť, vypočujte si ju na našom podcaste! Nájdete ho už teraz na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts alebo na našom webe.

Renaissense je 5 členná kapela z Rožňavy. Venuje sa melodickému prog metalu a vznikla v roku 2011. V roku 2013 vydala svoj debutový album "...Like My Pain Never Lived", s ktorým absolvovala turné po slovenských mestách. V roku 2015 jej víťazstvo v súťaži Wacken Metal Battle Slovensko zaručilo účasť na jednom z najväčších metalových festivalov Wacken Open Air v Nemecku.

Okrem toho má za sebou účinkovanie na mnohých domácich a zahraničných festivaloch. Čerstvou novinkou v jej pôsobení je novučičký album "Past In Devotion", ktorý vyšiel 4.februára 2020. Album obsahuje 11 skladieb a je možné si ho objednať na facebookovej stránke kapely alebo bude čoskoro k dispozícii aj na rôznych streamovacích službách. A skladby z neho nájdete aj v našom večernom programe venovanom slovenskej hudbe.

Kapela hrá momentálne v zložení: 
Marko Hundža – spev, basa, akustická gitara, flauta
Ľubomír Sentpetery – gitara, akustická gitara vokály
Dávid Raškovský – gitara, vokály
Ladislav Majernyík – bicie, vokály
Petra Bangóová – klávesy, vokály