Objav slovenskej rockovej scény - Years Asleep!


Dnes (konečne:-)) GZA objavil sám seba!

Zdroj: Years Asleep

Dnes to bolo trochu špeciálne, lebo sme nahovorili GZU, aby vám predstavil svoj nový projekt Years Asleep, presnejšie skladbu Guardian z ešte teplého albumu Reflections. Aby to zas nebolo úplne egocentrické, zavolal si na pomoc SiFona a spoločnými silami vám túto partičku predstavili. Kedže GZA dáva mladé kapely napospas rockovým garantom, ani jeho to neminulo. Svoj názor k Years Asleep povedal Sveťo Korbeľ. 

Ak ste dnes nepočúvali, vypočujte si podcast relácie.

Kapela Years Asleep vznikla v roku 2015 v dobe, kedy predchádzajúca GZOva kapela Plus Mínus prestávala byť koncertne aktívna. Kapelu založil GZA spolu s Marekom bývalým basákom Plus Mínus a do kapely si prizvali bývalých členov bratislavských kapiel Smelser a Good Reason. Years Asleep sa hudobne hlásia k odkazu post-hardcorových kapiel a tento sound mixujú s im veľmi blízkym punkrockom. Kapela viacmenej okamžite začala tvoriť. Aj keď bol materiál na album hotový naozaj rýchlo, viac sa kapela venovala skúšaniu a živému hraniu. V roku 2015 vydávajú debutový singel Reflections, ku ktorému vznikol aj videoklip.

Od tej doby kapela postupne začína nahrávať v štúdiu Pulp svoj debutový album, no ako to už býva zvykom, pre nedostatok času sa nahrávanie preťahuje. Až rok 2019 je konečne albumu naklonený, a tak 15.decembra konečne vychádza pod názvom Reflections. Práve zo spomínaného albumu pochádza aj singel Guardian. Ten je textovo venovaný komixovým hrdinom, ktorí neustále chránia nočné ulice miest. Aj keď mala skladba na začiatku veľmi banálny podtext, v slede udalostí v našej krajine naberá silne politický význam. Zaujímavé je, že práve základy tejto skladby vznikli ešte ako demo verzie pre Plus Mínus a aj vďaka tomu je v skladbe počuť silný punkrockový odkaz, a taktiež patrí k najmelodickejším veciam na albume.