Rýchlovka za 500! Lajoš Klein


Tento piatok vám prachy vyhrá známy MMA zápasník.

Zdroj: Lajoš Klein

Každý pracovný piatok za vás hrá Rýchlovku za 500! známa osobnosť a tento týždeň to bude obľúbený MMA zápasník Lajoš Klein.  Je prvý slovenský profesionálny MMA zápasník, ktorý sa dostal do najvyššej zápasníckej súťaže UFC.

Ľudovít Klein sa narodil v Nových Zámkoch, kde odštartoval svoju športovú kariéru. Keď mal približne 12 rokov, Klein sa tajne prihlásil na tréningy boxu, keďže sa obával reakcie rodičov. Už po prvých tréningoch si bol vedomý, že bojové umenia ho budú sprevádzať celý život. Neskôr sa však boxeristický klub, v ktorom pôsobil, rozpadol a istý čas nevedel, ktorým smerom sa uberať. Keďže chcel pokračovať v jeho záľube, prihlásil sa na tréningy brazílskeho Jiu-Jitsu.

Dlhodobo trénoval v klube Thomas Bilishich Martial Arts Academy, ktorý je jedným za najlepších Jiu-Jitsu klubov na Slovensku. K bojovým umeniam neskôr pridal aj Thajský box, pri ktorom sa prvý krát dopočul o amatérskej lige MMA. Následne sa jej naplno začal venovať. Z počiatku si privyrábal ako vyhadzovač na diskotékach, kde si ho neraz doberali kvôli jeho nižšiemu vzrastu.

​Tak neváhajte a prihlasujte sa... a počúvajte v piatok po 8mej!

Zdroj: wikipédia