V sobotu Green Day LIVE!


O 19-tej to odpáli americká punk rocková banda.

V sobotu o 19-tej to u nás odpáli americká rocková kapela Green Day! Dáme si lajfku s názvom Bullet in a Bible, ktorá vznikla počas turné k albumu American Idiot. Živák nahrali pred 130 000 fanúšikmi počas dvoch koncertov vo Veľkej Británii 18 a 19. júna v roku 2005. DVD vyšlo 15. novembra 2005.

Green Day je americká punk rocková skupina, ktorú v roku 1987 založili sólový gitarista a spevák Billie Joe Armstrong a basgitarista Mike Dirnt. Neskôr v roku 1990 sa k skupine pridal bubeník Tré Cool. 

Skupina Green Day je jednou z najpredávanejších hudobných umelcov na svete, s predajom viac ako 75 miliónov nahrávok po celom svete. Počas svojej kariéry skupina vyhrala päť cien GrammyBest Alternative Album za DookieBest Rock Album za American IdiotRecord of the Year za „Boulevard of Broken Dreams“, Best Rock Album po druhýkrát za 21st Century Breakdown a Best Musical Show Album za American Idiot: The Original Broadway Cast Recording. V roku 2010 debutovala divadelná adaptácia albumu American Idiot, ktorá bola nominovaná na tri ceny Tony AwardBest MusicalBest Scenic Design a Best Lighting Design. Takisto v roku 2010 bola skupina zaradená na 91. miesto v zozname "100 Greatest Artists of All Time" televíznou stanicou VH1.V apríli 2015 bola skupina uvedená do Rock and Roll Hall of Fame.

Zdroj: wikipedia