Ktorý rocker podľa vás žije (žil) ten najväčší rock'n'roll?


Hlasovali ste na našom Instagrame.

Zdroj: FB archív/ Lemmy Kilmister, Eric Clapton, Keith Richards, Nikki Sixx

Tento týždeň sme chceli počuť váš názor, kto je najväčší rocker? Kto žije ten pravý rock'n'roll? 

Mohli ste si vybrať zo 4 kandidátov:
1. Nikki Sixx/ Mötley Crüe 
V roku 1981 spolu s Tommy Leem založil kapelu Mötley Crüe.
 Je známy tým, že v roku 1987 bol Nikki vyhlásený za klinicky mŕtvého v dôsledku predávkovania heroinom. Nikki prežil svoju klinickú smrť a pokračoval ďalej vo svojom "vysokom" životnom tempe. 

2. Eric Clapton
Prezývaný ako Slowhand (Pomalá ruka), je jeden z najúspešnejších rockových gitaristov, spevákov a skladateľov. Ako jediný bol uvedený trikrát  do Rokenrolovej siene slávy. V 70tych rokoch bol Eric silne závislý od heroínu a alkoholu. Táto závislosť začala ovplyvňovať jeho kariéru. Počas koncertu Georgea Harrisona v Bangladéši odpadol. Závislosť na alkohole bola ešte silnejšia ako tá na heroíne. Raz dokonca odohral koncert ležiac na chrbte, lebo bol tak opitý, že nevládal stáť na nohách.

3. Keith Richards/ The Rolling Stones
 Je anglický gitarista, spevák, hudobný skladateľ a zakladajúci člen skupiny The Rolling Stones. Lekári podľa jeho životného štýlu odhadli, že už mal byť 10 rokov mŕtvy, pretože 50 rokov užívať drogy a alkohol je takmer nemožné. "Preslávil" sa aj šňupaním popola svojho vlastného zosnulého otca.

4. Lemmy Kilmister/ Motörhead
Bol anglický spevák a basgitarista, zakladajúci člen skupiny Motörhead. Prakticky celý život fajčil, a to 40 cigariet Marlboriek a vypil každý deň fľašu Jack Daniel´s. K tomu užíval rôzne drogy. Je neuveriteľné, koľko jeho organizmus vydržal. Keď mu diagnostikovali cukrovku, vymenil whiskey a kolu za vodku s pomarančovým džúsom. Lemmy bol ťažký alkoholik. Tvrdil, že denne potrebuje 1-4 litre alkoholu. 

A ako hlasovanie dopadlo? Podľa vás najväčší rocker, ktorý žil ten najväčší rock'n'roll, je LEMMY KILMISTER.

A my práve Motörhead zahráme už túto sobotu naživo! Už túto sobotu od 19tej v programe Rádio Anténa Rock Live!


Spravíme si malé Vianoce! Zahráme koncert Motörhead!

Spravíme si malé Vianoce! Zahráme koncert Motörhead!