Objav slovenskej rockovej scény - Humanes!


Úplne nový projekt bývalého člena Iné kafe a ďalších legendárnych kapiel Hula.

Roman "Hulo" Hulín, za 42 rokov stihol už fungovať v zopár známych až legendárnych kapelách. Na začiatku 90-tych rokov začínal v petržalskej metalovej kapele Toxic trash, od 1992 do 1995 hral v kapele Punishment, ktorá hrávala "na garážach" na legendárnej Prístavnej ulici. V roku 1994, po koncerte na Mlynskej doline,  nahradil pôvodného basgitaristu v kapele Testimony v ktorej hral až do jeho konca v roku 1999. V roku 2000 odohral EU turné s košickou legendou Non Conformist. V roku 2001 začal hrať v kapele Davová psychóza s ktorou nahral album "Nakŕmte prežratých" (2004) a lajfku "Greatest shits" (2008). Paralelne od roku 2003 aj s českou kapelou Lvmen (Lumen) . V rokoch 2016 - 2019 bol členom kapely Plus minus s ktorou aj vydal rovnomenné EP. Od roku 2011 do januára 2016 pôsobil taktiež ako člen kapely Iné kafe, s ktorou nahral album "Nevhodný typ".

Od roku 2015 pracoval na svojom prvom sólovom projekte Romanes (akustik folk/punk) s ktorým vydal eponymný album "Romanes". Projekt momentálne pauzuje. V roku 2019 odohral ako koncertný basigitarista niekoľko koncertov s kapelou Čad.

V súčasnej dobe sa naplno venuje ďalšiemu projektu menom Humanes s ktorým nahral a taktiež v marci 2020 vydal album "Svedomie". Debutový album nahrala kapela v  zložení Hulo - bass a spev, Cibi – bicie, Pidri – gitara a vokál, Semi – sólo gitara. Hudobne sa Humanes radia do HC/punkovej scény. A práve z tohoto albumu pochádza aj skladba Priateľ, ktorú GZA objavil tento týždeň pre slovenský éter.

Ak ste to náhodou nepočuli vo vysielaní alebo si chcete vypočuť predchádzajúce "Objavy", všetky nájdete na podcastoch na Spotify, Apple či Google podcasts alebo na našom webe.