Objav slovenskej rockovej scény - Saténové ruky!


Saténové ruky vydali nový singel Vivaldi.

Zdroj: Saténové ruky/ archív

Saténové ruky nepatria medzi nováčikov, ktorých objavuje GZA. Hrajú od konca roka 2011 a členmi sú Braňo Bebe Bezák, Vlado Janček, Marek Kasko Babušiak a Jozef Lipa. V súčasnosti je piatym hosťujúcim členom kapely Erik Losos Horák, známy z kapiel Noisecut a Zlokot. V Erikovom štúdiu Lososound boli nahraté všetky pesničky za posledné obdobie kapely. Kapela v súčasnosti nemá vydavateľa, svoje pesničky produkuje a publikuje ako DIY. Vydala albumy Bozkávam a Tretí album a singel Gravitácia / Monštrum, všetky tri je ešte možné zohnať na vinyloch. Za svoj debut získali Saténové ruky ocenenia Debut roka a Cena kritiky na Radiohead Awards. Kapela hrala prakticky na všetkých veľkých aj malých slovenských festivaloch. (Pohoda, Grape, Zimný Grape, Žákovic Open, Atmosféra, Kongen Fest, Soungarden atď.)     

GZA vám spolu s touto bratislavskou indie bandou predstavuje vo svojej rubrike Objav slovenskej rockovej scény ich nový singel Vivaldi.

Ak ste to náhodou nepočuli vo vysielaní alebo si chcete vypočuť predchádzajúce "Objavy", všetky nájdete na podcastoch na Spotify, Apple či Google podcasts alebo na našom webe.