Objav slovenskej rockovej scény - Everglade!


Everglade - alternative/classic rock, s prvkami progressive a psychedelic zo Šurian

Zdroj: Everglade

GZA dnes vytiahol na svetlo sveta vypalovačku "Red Lights" od chalanov z kapely Everglade!  Skladba sa páčila Dr. Štefánikovi z Horkýže Slíže a ten už na slovenskej rockovej scéne čo to počul a preskákal. Takže určite stojí aj za vašu pozornosť!

Ak ste to náhodou nepočuli vo vysielaní alebo si chcete vypočuť predchádzajúce "Objavy", všetky nájdete na podcastoch na Spotify, Apple či Google podcasts alebo na našom webe.

Kapela Everglade vznikla v roku 2015. Pôvodný zámer bol uspokojiť vlastnú potrebu po hudobnom vyžití a prvé skúšky prebiehali v zložení bicie (Marcel) - gitara (Laky). Po niekoľkých neúspešných pokusoch o rozšírenie kapely prichádza basgitarista (Kuzmič) a skúšky sú čoraz pravidelnejšie. Kapela sa začala zohrávať na skladbách Led Zeppelin, Foo Fighters alebo Queens of the Stone Age. Po príchode speváka (Maťa) bolo smerovanie Everglade jasné a jej členom prinášala kapela úprimnú radosť.

Napriek tomu, že niektorí členovia pracovali v zahraničí a stretávať sa mohli iba cez víkendy, skúšky boli vždy, keď to bolo možné. Vznikali vlastné skladby a odozva na ne bola pozitívna. Prvé skladby boli viacmenej experiment. Texty píšu všetci členovia kapely, hudba vzniká z nápadov a improvizácií, ktoré vznikli na starších skúškach. Ďalšie texty už v kapele píše textár, hudba vzniká z individuálnych nápadov spoločne v skúšobni.

Kapela sa začala pohybovať v lokálnych hudobných kruhoch, nasledovali koncerty v kluboch najmä v nitrianskom kraji a okolí. Zlomový rok 2018 priniesol rozhodnutie nahrať debutové CD, ktoré vyšlo v lete 2019 pod názvom "Rings in the Grain". To sa stretlo s pomerne veľkým úspechom. Na jar začalo turné, ktoré však museli chalani kvôli korone zrušiť a presunúť na jeseň.