Objav slovenskej rockovej scény - Fictive Marry


Vypočujte si heavy metal z Košíc.

Zdroj: Fictive Mary

Dnes vám GZA predstavil novú skladbu od košickej partičky Fictive Marry. Ich filozofiou je, že fanúšikom radi dávkujú svoju tvorbu po kúskoch, ale za to častejšie. Ako hovoria, načo čakať na celý album, keď máte pravidelný prísun singlov? A ani v roku 2020 tomu nebude inak.

Kapela nelenila a už koncom roku 2019 začala nahrávať novú skladbu Som to JA. Pieseň sa nahrávala v Sinus Records a Clangor Studiu, kde prebehlo aj mixovanie. O mastering sa postaral Peter Halgas (Ecco Sounds). Produkčne sa na novinke podieľal aj Peter Kelbel (From The Six). Práve túto skladbu vám GZA dnes vo svojej pravidelnej rubrike mapujúcej nový slovenský rock predstavil a opýtal na názor aj bubeníka z kapely Zočí Voči Vladka.

Ak ste to náhodou nepočuli vo vysielaní alebo si chcete vypočuť predchádzajúce "Objavy", všetky nájdete na podcastoch na Spotify, Apple či Google podcasts alebo na našom webe.

Spevák a zároveň dvorný textár kapely Marek o skladbe hovorí: „Za všetko, čo sa v tomto období deje, si môžeme len my sami. Ako sa spieva v našej novej skladbe – svet sa nespamätá, kým sa nespamätáme my. Ani neviem, či vôbec existuje presnejší výraz na aktuálnu situáciu. Každá naša akcia vyvolá reakciu. Aj o tom je tento text. Napísal som ho síce ešte oveľa skôr ako sa začal po svete šíriť vírus, ale myslím si, že na súčasnú situáciu celkom sedí."

Tak nech sa páči videoklip...