Objav slovenskej rockovej scény - The Butchers!


Dnes to boli "mäsiari" zo Šamorína.

Zdroj: The Butchers

V pravidelnom sobotnom Objave slovenskej rockovej scény dnes pre nás GZA objavil skladbu "Because Of You" šamorínskych The Butchers. A skladbu odporučil aj tohtotýždňový garant Sveťo Korbeľ zo Slobodky a dokonca mu nevadil ani anglický text:-). Ak ste nepočuli túto časť alebo si chcete vypočuť predchádzajúce "Objavy", nájdete ich na podcastoch na Spotify, Apple či Google podcasts alebo na našom webe.

Kapela The Butchers vznikla koncom roka 2011 v Šamoríne. Kapelu najprv tvorili dvojičky András a János Hushegyiovci a Zoltan Petrakovič. Koncom roku 2012 sa ku kapele pripojil basgitarista Tomáš Bartha. Rýchlym tempom dokončovali pesničky na debutový album, ktorý vyšiel júni 2013 pod názvom "Train to Freedom". 

13. júla 2015 kapela vydala svoj druhý album s názvom "The Butchers". Po viacerých zmenách na poste bubeníka prišiel v roku 2018 na tento post Attila Mucha, ktorý v kapele bubnuje doteraz. Kapela v tomto roku znova vydáva svoj debutový album s nanovo nahratými gitarami a spevmi. Nahrávka dostáva modernejší zvuk a celosvetovú online distribúciu. Týmto albumom sa uzatvára jedna éra v histórii kapely, ktorá už začína pracovať na novom materiáli.

Začiatkom roku 2020 vychádza nový videoklip s názvom "Time Will Heal". Skladba už má tvrdší a modernejší sound. Druhý videoklip s názvom "Because Of You" vychádza v apríli...