Ďurifuk na Ceste hrdinov SNP


Náš dobrodruh Juraj Koreň sa pokúsil prejsť Cestu hrdinov SNP originálnym spôsobom.

Cesta hrdinov je najdlhšia súvislá turistická magistrála na Slovensku. Jej dĺžka je tesne cez 760 km a musíš počas nej zdolať prevýšenie cez 31 000 km smerom hore aj nadol.
Ďurifuk ju chcel zdolať po svojom: „Skôr, ako trasu SNP prejsť pešo, mi ide o to preletieť šrégom Slovensko štýlom hike and fly, a tomu musím prispôsobiť postup. Obísť vyhradené priestory letísk a využiť tých málo štartovacích plôch, ktoré na Slovensku sú," vysvetľuje.
A ako mu to išlo? Spýtali sme sa rovno jeho:

A toto sú jeho slová v poslednom dni jeho veľkého dobrodružstva:
"Od rána sa teperím zo Senca do Devína, poliami voňajúcimi jarou a betónovou džungľou Bratislavy, ktorá na počudovanie nesmrdí, vďaka sviežemu vzduchu. Okolo šiestej večer som na Devínskej kobyle, kde dokluskávam komótne, bez pachtenia svoje #šrégomSlovensko rovno na meninový deň. Skončil som prechádzku a prelet domácim hriskom vzdušnou čiarou cca 380kilometrov, z Duklianskeho priesmyku až do Devína za týždeň po vlastných nohách s padákom neseným celý čas na chrbte alebo letiac na padáku, ktorý niesla neviditeľná sila, termika...Pekné to bolo, nádherné a krátke uvidíme čo o vyparatím zas keď budem mať slinku."

Na to sme zvedaví aj my :)