GZA pre vás objavil nový singel No Control!


Objav slovenskej rockovej scény: No Control - Niekto iný!

Zdroj: No Control/FB

Kapela No Control je označovaná za horúce želiezko v ohni slovenského metalu. A práve od nich sme vám dnes predstavili pilotný singel z debutového albumu "To svet nevidel". Dnes to bolo bez garanta, ale GZA sa o skladbe porozprával s gitaristom Jimim Cimbalom, aj s novým spevákom Elom. Ak ste nepočuli túto časť, ale aj všetky predchádzajúce "Objavy" nájdete ako podcast na Spotify, Apple či Google podcasts alebo na našom webe.

Zaujímavosťou debutu je, že tesne pred vydaním prišlo v kapele k zmene na poste speváka, a tak sa chalani rozhodli album ešte nevydať a po dohode s vydavateľom ho celý prespievať s novým spevákom Elom Schronkom. Ten sa skladby naučil a naspieval v rekordnom čase. A nielen to! Pri nahrávaní vzniklo aj niekoľko nových skladieb a úvodný singel k tomuto albumu, skladba "Niekto iný", je práve jednou z nich.

Ďalšou zaujímavosťou je, že nevychádza na CD nosiči, ale na špeciálne vyrobenom USB kľúči v krásnom balení. Ako chalani z No Control hovoria, nových vecí sa neboja ani v tomto smere. Okrem hudby a textov je obsahom kľúča aj 5 videoklipov. Mnohé skladby z albumu sú už fanúšikom dobre známe nielen z koncertov, ale aj zo sociálnych sietí či rádiového éteru. Na albume sa v dvoch skladbách objavil hlas Igora Belaja (ex-the Paranoid). Medzi textármi však nájdete aj mená ako Michal Žitňanský (Zoči Voči) či Vlado Krausz, alebo Miro Jurika. Album sa nahrával v štúdiách Randal Factory pod producentským dohľadom Jimiho Cimbalu.

Vzhľadom k aktuálnej situácii v súvislosti s opatreniami voči Covid-19 sa No Control rozhodli priblížiť svojim fanúšikom aj prostredníctvom hud. streamov aj napriek pôvodnému zámeru zverejnili touto formou album už teraz. V najbližších dňoch No Control avizovali aj zverejnenie albumu na sociálnych sieťach. 13 skladieb spievaných v slovenčine by určite nemalo ujsť pozornosti žiadneho fanúšika nabrúsených gitár, úderných bicích a chytľavých refrénov.