Predstavujeme novinku od kapely Symfobia


Dnes symfonický metal v Objave slovenskej rockovej scény.

Zdroj: Symfobia

Kapelu Symfobia už z nášho vysielania poznáte. Súčasťou nášho playlistu je skladba "Bloddy Wings" z ich prvého albumu "Way of the Queen".  GZA pre nás tento týždeň objavil titulnú skladbu z nového albumu kapely. Skladba má názov "Smog of Tomorrow" a zaujala ho (dúfame:-)) nielen preto, že kapela má dve utešené speváčky. Pozitívne sa k nej vyjadril aj skúsený rocker, bývalý promotér a náš kolega Bendegúz. Tak ak ste rubriku nestihli v premiére, vypočujte si ju na podcaste. Na Spotify, Google podcasts, Apple podcasts, alebo na našom webe

Symfobia je symfonicko-metalová kapela, ktorá bola založená v roku 2007. V jej tvorbe dominujú orchestrálne aranžmány, výrazné gitarové sóla a zborové party. V oboch albumoch, ktoré kapela doteraz nahrala, využíva profesionálny spevácky zbor, čo nie je na slovenskej metalovej scéne bežné. Ako jedna z mála symfonicko-metalových kapiel na svete má dve speváčky.

Pre skladby je typické burcovanie k zmene v zmýšľaní každého z nás, aby sme sa stali vedomými bytosťami v reálnom offline svete a neskončili ako otroci veriaci každej správe, ktorú naservíruje televízor a internet. Hĺbka textov sa často skrýva v metaforách odkazujúcich na predstavy o správnom postoji k životu a upozorňuje na choroby dnešnej doby, ako je strata kritického myslenia, bezohľadnosť k životnému prostrediu, závislosť na výdobytkoch dnešnej doby.

Od vydania svojho debutového albumu Way of the Queen, Symfobia koncertovala so zvučnými menami svetovej metalovej scény- 2x s Nightwish, Arch Enemy, Therion, Sabaton, Powerwolf, Amaranthe. Spoločné koncertné turné absolvovala s kapelami Tublatanka, Heľenine oči, Citron a NoContol. Od svojho vzniku sa predstavila na najväčších hudobných festivaloch na Slovensku a v Čechách ako Topfest, More than Fest, festival Legendy, Rock pod kameňom, Rock Heart, Michal Fest a minulý rok ako jediná slovenská kapela vystúpila na hlavnom pódiu Ronnie James Dio na festivale Masters of Rock.

Minulý rok vydala kapela svoju štúdiovú dvojku "Smog of Tomorrow" a práve titulnú skladbu z nej objavil GZA pre slovenský éter a budete ju môcť počuť v našom večernom programe venovanom slovenskému rocku.