Objav slovenskej rockovej scény - Queer Jane!


Dnes pre vás GZA objavil túto príjemnú skladbu od Queer Jane.

Zdroj: Queer Jane

GZA v tejto komplikovanej dobe sa rozhodol doniesť do našich domácností trochu pohody. A tak pre nás objavil kapelu Queer Jane. Queer Jane už čoskoro vydávajú nový album s názvom "Amen Dolores" a exkluzívne u nás odpremiérovali prvý singel - titulnú skladbu s rovnomenným názvom, ku ktorému chalani už vydali aj videoklip..

"Amen Dolores je fráza, ktorú používali naše babky. Niečo ako „no zbohom“. Myslím, že dnes je tento povzdych zase aktuálny. Kam sa to rútime? No amen dolores." Povedal o skladbe frontman kapely Vlado Nosáľ.

Samozrejme skladbu od kapely Queer Jane nájdete aj v našom večernom vysielaní venovanom slovenskému rocku. Podcast relácie nájdete už teraz na Spotify, Apple podcasts, Google podcasts, alebo na našom webe.

Tak a tu je spomínaný videoklip....

Queer Jane sú bratislavská indie kapela, ktorá začala ako sólový projekt speváka, gitaristu a skladateľa Vlada Nosáľa. V roku 2012 sa k nemu pridali basgitarista Lukáš Valter a bubeník Adam Jánoš. Hudbu Queer Jane inšpiruje rovnako folkové pesničkárstvo Boba Dylana, punková energia The Clash a skladateľské majstrovstvo The Beatles. Ich tvorba má blízko aj k psychedélii. Ich skladba "Happy Drunk" bolo vybratá do oficiálneho plalistu Spotify v kategórii acoustic rock a doteraz má viac ako 600 000 vypočutí po celom svete.

Vlado Nosáľ spolupracoval na albume Mini Album Thingy Wingy (2015) legendárnej americkej kapely The Brian Jonestown Massacre. V roku 2018 Queer Jane prechádzajú pod nezávislý label Bruuder Records. Poznávacím znamením skupiny sú aj nápadité videoklipy, ktoré sú z veľkej časti dielom oceňovanej režisérky Sone Maletz.