V sobotu nás čaká jedinečný koncert Deep Purple!


Hardrocková legenda v programe Rádio Anténa Rock Live.

Zdroj: Deep Purple Classic

V sobotu sa opäť máte na čo tešiť. Vytiahli sme pre vás najlepší živý album jednej z najväčších rockových kapiel všetkých čias  - Deep Puprle a ich legendárny Made In Japan.

Album, ktorý je viacerých krajinách certifikovaný ako Platinový a ktorý sa v roku 2012 v čiateľskom rebríčku časopisu Rolling Stone stal šiesty najlepším živým albumom všetkých čias, zachytáva prvé turné Deep Purple v Japonsku v auguste 1972. Kapela, ktorá sa tešila v Japonsku veľkej popularite, odohrala v rámci turné tri vypredané koncerty a tie najlepšie nahrávky  týchto koncertov boli použité albume. Keďže kapele záležalo na výslednom zvuku, priviezli si do Japonska vlastného zvukára a nechali si posledné slovo v rozhodovaní, ktoré nahrávky sa použijú a či vôbec lajfka vyjde. Našťastie vyšla a tak si ju môžeme v sobotu užiť aj my na Rádiu Anténa Rock.

Turné v Japonsku odohrali Depp Purple v tzv. "Mark IIa" zostave, ktorá sa dala dokopy v júli 1969. Vtedy  zakladajúci členovia, gitarista Ritchie Blackmore, klávesák Jon Lord a bubeník Ian Paice pribrali speváka Iana Gillana a basgitaristu Rogera Glovera, aby sa posunuli od svojho predchádzajúceho popového a psychedelického rockového zvuku k hard rocku. Táto zostava vydržala spolu do júna 1973. 

Takže určite si v sobotu večer nenechajte ujsť Deep Purple a ich Made In Japan.