Dnes spomíname na Lemmyho!


Dáme si koncert Motörhead!

December je Lemmyho mesiac... V priebehu 4 dní pripomíname jeho narodeniny, aj úmrtie. Narodil sa 24. decembra 1945 a navždy nás opustil len pred tromi rokmi 28. decembra 2015, vo veku 70 rokov. Aj my na Rádiu Anténa Rock si pripomenieme jedného z "najrockovejších" rockerov. V sobotu 28. decembra, teda presne v deň 4. výročia jeho úmrtia, si v programe Rádio Anténa Rock Live pustíme koncert jedinečných Motörhead. 

Vybrali sme pre vás hneď prvý živý album kapely z júna 1981 s názvom "No Sleep ´til Hammersmith". Skladby na tento album boli nahraté počas krátkeho turné vo Veľkej Británii, ktoré kapela odohrala v roku 1981. Aj napriek názvu, v londýnskom Hammersmith Odeon sa neodohral ani jeden koncert mini šnúry. Motörhead vystúpili v Norfolku, Belfaste, Leedsi a dvakrát v Newcastli, v zložení Lemmy Kilmister (spev, basgitara), "Fast" Eddie Clarke (gitara) a Phil "Philthy Animal" Taylor (bicie).

"No Sleep ´til Hammersmith" je doteraz najúspešnejšou lajfkou kapely, takže určite sa máte na čo tešiť. Čaká nás nadupaný sobotný večer. Motörhead naživo bol proste vždy zárukou poriadneho rock´n´rollu. 

Nech žije kráľ! V sobotu po 19tej v programe Rádio Anténa Rock Live!