V sobotu ste súťažili o lístky na koncert Dymytry!


V hre bolo 10 lístkov pre piatich z vás.

Zdroj: Dymytry

V sobotnom Víkendovom Rocku s Mary mala Mary pre vás 10 lístkov na bratislavský koncert psy-coreovej legendy Dymytry. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a víťazom gratulujeme.

A toto sú víťazi z ktorých každý získava 2 lístky: Simona Vigašová, Roman Holubík, Lívia Popelárová, Jozef Blšák a Iveta Absolonová.

Pražská skupina svojou koncertnou povesťou sľubuje poriadne odviazaný mikulášsky večierok pre všetkých, ktorí obľubujú tvrdú metalovú smršť. Svoj nový album Revolter a všetky dôležité a obľúbené skladby viac ako päťnásťročnej úspešnej kariéry Dymytry predstaví 7. decembra 2019 v Ateliéri Babylon. 

Dymytry založil v roku 2003 syn zakladateľa skupiny Arakain, gitarista Jiří Urban ml., ktorý vystupuje pod menom Dymo. Už od vzniku sa skupina bráni zaškatuľkovaniu a rada experimentuje. Ich vlastný štýl psy-core je definovaný tak, že jediným pravidlom je nemať pravidlá a všetko je dovolené. Táto voľnosť dovoľuje skupine prepájať rôzne žánre hudby a dáva vyniknúť hudobnému majstrovstvu jej členov. Základ tvorí energická hra bubeníka Miloša „Mildora“ Meiera, ktorý patrí k uznávaným bubeníkom a okrem Dymytry hrá aj so svetoznámym gitaristom Gusom G. K nemu sa pridáva basová linka Artura R2R Mikhaylova, ktorý rád experimentuje aj s dubstepom a elektronikou. Rytmickú sekciu dopĺňajú ostré gitary Jana „Gorgy“ Görgela, ktorý sa podieľa aj na svetelnej a vizuálnej šou a zakladateľa v Prahe a Londýne vyštudovaného baletného majstra Jiřího “Dyma” Urbana, ktorý svoju hru obohacuje o nezvyčajné tanečné kreácie. Nad tým znie sugestívny spev speváka Jana “Protheusa” Macků, ktorý je aj autorom väčšiny textov.