Objav slovenskej rockovej scény - Inside


GZA vám dnes predstavil nový singel kapely Inside.

Zdroj: Inside

V dnešnom vydaní pravidelnej rubriky venovanej čerstvému slovenskému rocku si GZA posvietil na kapelu Inside - presnejšie ich novú skladbu s názvom "Ona je tá". Kapelu Inside z nášho večerného vysielania už poznáte, tak sme sa ich spýtali, čo majú nové... A nechýbal ani "odborný posudok", tentokrát od včerajšieho oslávenca Maťa Ďurindu. 

Ak ste náhodou nemohli počúvať, podcast relácie nájdete na našej stránke. 

A tu je krátka história chalanov zo Zlatých Moraviec:

Kapela INSIDE sa svojou produkciou koncentruje na vlastnú tvorbu v štýle epického hard rocku. Vznikla v roku 2013, pri jej vzniku stál Martin Drgoňa (basgitara), Martin Vago (gitara) a Goran Janík (spev). Neskôr sa pridal Andrej Solčiansky, ktorý nahradil bubeníka Kristiána Nagy. Kapela prešla zmenami na poste basgitaristu a bubeníka, kde v rokoch 2014 až 2017 pôsobil Joey Bánovský. V októbri 2017 sa na post bubeníka vrátil Andrej Solčiansky a po odchode basgitaristu Martina Drgoňu ho nahradil Patrik Kazík. V novembri 2017 sa doplnila ešte jedna gitara, v podstate prijali vlastného odchovanca :-), dlhoročného priateľa Martina Rapavého, ktorý pôsobil v kapele prakticky od začiatku ako technik kapely.

Kapela má na konte tri albumy “V tieni mesiaca”, “Na vlnách” , “ČAS” a dva single “Strach z tmy” a rockovú prerábku skladby “Na kráľovej holi”. Autormi hudby a textov boli Martin Vago a Goran Janík. Kapela má svoju vlastnú tvorbu najmä v slovenskom jazyku. Pri treťom albume “ČAS” spolupracovali na jeho grafickom stvárnení s maliarkou Sarah I. Avni, ktorá počúvala postupne skladby ako ich nahrávali a dávala na plátno svoje pocity v podobe abstraktného umenia. Sarah Avni patrí v súčasnosti podľa britského časopisu VOGUE k desiatke TOP maliarov.  Bola spoluautorkou aj olympijského domu v Južnej Kórei. Obrazy stvárňujúce hudbu kapely Inside sú na plátnach od Sarah vystavované v galériach po celom svete. 

Kapela vyhrala posledný ročník Slovenskej Hudobnej Ligy, kde okrem kategórie “HARD” dostali ocenenie pre gitaristu “Martin Vago  najlepší muzikant” a  aj ocenenie “ABSOLÚTNY VÍŤAZ” celej súťaže. Na rok 2020 chalani pripravujú zimné akustické turné. Kapela má na rok 2020 uzavretý kontrakt na nahranie štvrtého albumu v štúdiu Milana Herstega v Bardejove.