Rozdávali sme lístky a kecali so Sveťom!


Sobota bola u nás v znamení Slobodnej Európy!

Zdroj: Slobodna Europa

Na našom facebooku ste mohli v sobotu vo Víkendovom Rocku s Mary súťažiť 10 lístkov na poslednú jesenno-zimnú časť výročného turné legendárnej kapely. Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa zúčastnili a gratulujeme víťazom! Každý z nich získava 2 lístky do mesta podľa svojho výberu. 

Sú to: Miroslav z Banskej Bystrice, Ivana zo Žiliny a traja Tomášovia (2x Bratislava, 1x Nitra).

A popri tom ako ste vy súťažili, my sme mali tú česť pokecať so Sveťom Korbeľom:

Rok 2019 je pre skupinu Slobodná Európa extra špecifický, keďže v ňom zaznamenáva už 30 rokov svojej existencie. Toto okrúhle jubileum si pripomína a oslavuje už od konca marca výročným turné 30 rokov tour 2019, ktoré potrvá až do konca roku. Celé toto výročné turné kapely bolo rozdelené na tri časti: jarnú, v rámci ktorej Slobodka odohrala 11 koncertov, letnú, kedy sa objavila na 14-tich festivaloch a jesenno-zimnú, ktorú odštartuje už o pár dní a odohrá v rámci nej 12 koncertov. Budú to zároveň jej posledné vystúpenia nielen v roku 2019, ale aj pred vyhlásenou jednoročnou koncertnou pauzou. Najbližšie turné potom Slobodná Európa odohrá až v roku 2021.

Slobodná Európa za celú svoju existenciu vydala päť albumov: „Pakáreň“ (1991), „Unavení a zničení“ (1994), „Trojka“ (2003), „Bestofka“ (2006) a „Štvorka“ (2014), z ktorých vzišli desiatky dnes už kultových pesničiek „Podvod“, „Analýza dokázala hovno“, „Relatívny pokoj“, „Dry ´69“, „Stará sladovňa“, „Kapitalizmus“, „Boh“, „Unavený a zničený“, „Som ten“, „Čo sa stalo s našim životom?“, „Golden Beach“, „Nič sa nedeje“, „Pes“, „Ráno (1.2.91)“, „Nikdy to tak nebude“, „Stredná trieda“, „Realita“, „Slzy“, „Apatia“, „Vesmír“, „Dievča z horných 10 000“, „The End“ a plno ďalších.

Slobodná Európa hrá aktuálne v zostave: Whisky - spev, Sveťo Korbeľ - gitara, Vlado "Jerzi" Jurča - gitara, Laco Lučenič - basa, Tomáš "Tuleň" Vojtek - bicie.

Zdroj: RF music agency