Objav slovenskej rockovej scény - The Youniverse


GZA vám predstavil ich nový singel Silver.

Zdroj: The Youniverse

V dnešnom vydaní rubriky Objav slovenskej rockovej scény pre vás GZA objavil skupinu The Youniverse. The Youniverse je indie-rocká skupina speváčky, textárky a skladateľky Tammy Nižňanskej a gitaristu, skladateľa a producenta Jerguša Oravca, ktorú založili v roku 2015. No proste GZA sa vrhol na ženy:-)

Dnes sme teda spolu objavili ich skladbu Silver a samozrejme nechýbal ani pohľad "rockového garanta". Tentokrát sa ku skupine a ku skladbe vyjadril "vychýrený" rocker, promotér a pravidelný hosť v našej rubrike Backstage - Tomáš Holetz.

Ak ste to náhodou nepočuli, aj tento Objav si môžete vypočuť na našom webe v sekcii Podcasty.

Pre skupinu sú charakteristické energické riffy - založené na hudbe s funk-rockovými vokálmi, sprevádzané extatickými tanečnými pohybmi. The Youniverse znie ako „neznáma“ kapela, ktorú ste mohli počuť aj vo filme Quentina Tarantina s rozptýleným, surovým, sexy, očarujúcim a nezameniteľným rockovým vystúpením. Premyslene kombinujú elektro Nine Inch Nails s bluesovým stomp štýlom, tak ako The Black Keys a The Kills, ich zvuk je jedinečný - a budete si istí, že je šialene skvelý.