Ako sa tvorí náš playlist?


Kolujú všelijaké mýty ohľadom výberu hudby v našom rádiu...

V dnešnom Rannom Rocku s Tomaggiom a SiFonom sme vám dali opäť nazrieť hlboko do našej kuchyne. Tentokrát sme sa venovali otázke: Ako sa vyberajú skladby do nášho playlistu? Naša šéfka Andrea odhalila aká je pravda.

​No jednoducho všetky skladby ktoré hráme, tak ako v každom profesionálnom rádiu, vyberajú poslucháči. Niekoľkokrát ročne, vybratá reprezentatívna vzorka rockerov počúva a posudzuje množstvo rockových skladieb rôznych žánrov, a na základe toho vznikne databáza skladieb, ktoré počujete v éteri. To čo počujete v našom (ale aj v akokoľvek profesionálnom) rádiu nemá nič spoločné s obľúbenosťou alebo znalosťami ľudí v rádiu, vo vedení, majiteľov, politikov,  lobbistov, hudobníkov a pod. A už vonkoncom to nemá nič spoločné s peniazmi. Komerčné rádio, ktoré chce prežiť, nemôže hrať to, čo sa páči ľuďom v rádiu, ale to, čo sa páči poslucháčom. Nie jednému, dvom, desiatim, ale tisícom:-)

V rocktóbri máte jedinečnú možnosť podieľať sa na výbere hudby aj vy. Vyberte si z databázy, ktorá niekoľkonásobne prevyšuje počet skladieb, ktoré sa štandardne hrajú v rádiu, tie svoje najobľúbenejšie rockové pecky. A spolu budeme mať výnimočný november, pretože v ňom reálne pustíme všetkých TOP 666 najväčších a najlepších rockových hitov podľa VÁS!

Hlasovanie prebieha tu.