Objav slovenskej rockovej scény - LeRa and the BEaST


Dnes nám GZA naservíroval drsný singel od nežnej blondínky!

Zdroj: LeRa and the BEaST

V našej pravidelnej rubrike Objav slovenskej rockovej scény GZA s LeRou pokecal nielen o novej skladbe. Svoj pohľad pridal "odborný garant", tentokrát legendárny Maťo Ďurinda. Takže opäť to stálo za vypočutie. Ak dnes nemohli počúvať, podcast nájdete na našej stránke v sekcii Podcasty

LeRa, vlastným menom Lenka Rakár, je rocková a muzikálová speváčka už od roku 2004. Po coverových kapelách, muzikáloch, spolupráci s "IMT Smile", sa LeRA rozhodla, že sa chce orientovať na tvrdšiu a reefovejšiu muziku, k čomu ju predurčuje aj jej špecifická farba hlasu.

Začala komponovať prevažne v angličtine a zamerala sa na hardrockovú tvorbu. Po dlhšom skúšaní rôznych hudobníkov sa jej podarilo dať dokopy aktuálnu zostavu kapely v zložení: gitara - Tomáš Vavrek, basgitara - Peter Kocian, bicie - Laco Kováč. Externe s kapelou spolupracuje aj producent Matúš Ferko ako klávesák.

Speváčka teraz prichádza s novinkou s názvom „Last Day". Pieseň „Last Day“ sa nahrávala v bratislavskom štúdiu PULP. Skladba je drsnou výpoveďou sklamanej ženy, ktorá sa rozhodla radšej kráčať životom sama, ako s človekom, ktorý za to nestojí. V texte si LeRa servítku pred ústa rozhodne nekladie. K energickej skladbe vznikol aj videoklip, ktorý presne vystihuje vtedajšie emočné rozpoloženie LeRy. V drsnom klipe uzavrela temperamentná speváčka kapitolu svojho expartnera.