Do kina na Soundgarden!


Legendárne predstavenie z roku 2013 z The Wiltern v Los Angeles po prvý raz v histórii ako filmový zážitok na plátne kín.

Zdroj: Cinemax

Umelecký debut Soundgarden: Live from the Artists Den exkluzívne v IMAX v rámci špeciálneho večerného podujatia len 1. júla 2019. Lístky ste mohli získať aj v sobotnej súťaži Rádia Anténa Rock na facebooku. V hre bolo 10 lístkov (po 2 pre piatich z vás). A tu sú víťazi:

Soundgarden v spolupráci s Chris Cornel Estate oznámili partnerstvo so spoločnosťou IMAX Corporation (NYSE: IMAX), a prinášajú Soundgarden: Live from the Artists Den. Jedná sa o nevídaný filmový zážitok, ktorý zachytil ich slávne vystúpenie vo februári 2013 v The Wiltern v Los Angeles – exkluzívne len v kinách IMAX® po celom svete, počas špeciálnej jednodňovej akcii, 1. júla 2019. IMAX digitálne pretransformoval, toto kľúčové vystúpenie, ktoré bude uvedené na viac ako 30 trhoch po celom svete, od Argentíny cez Indiu až po Spojené štáty.

Vdova po Chrisovi Cornellovi, Vicky Cornell k predstaveniu povedala: „Táto živá show bola naozaj výnimočná a viem, ako veľmi sa v tú noc Chris bavil. Myšlienka dať fanúšikom možnosť zažiť to všetko ako celok je niečo, na čo sme nesmierne pyšní, a s čím sa chceme podeliť.“

Soundgarden: Live from the Artists Den bol natočený 17. februára 2013, keď kapela odohrala vypredané zimné turné po Spojených štátoch k svojmu prvému štúdiovému albumu King Animal. Predstavenie si získalo medzi fanúšikmi Soundgarden legendárne postavenie a stalo sa nesmrteľným aj vďaka najpredávanejšiemu záznamu roku 2016.

Vystúpenie trvajúce takmer dve a pol hodiny je cestou naprieč kariérou kapely, ktorá je jedným z definujúcich umeleckých telies hnutia Grunge. Soundgarden: Live from the Artists Den obsahuje ich ranú tvorbu od „Hunted Down“ cez monumentálny album „Badmotorfinger“ a „Superunknown“ s „Outshined“ a „Black Hole Sun“, až po ich poslednú nahrávku, s takmer každým songom od King Animal, vrátane „By Crooked Steps“ a „Been Away Too Long.“

Live From The Artists Den obsahuje 21 skladieb, ktoré nikdy predtým neboli vydané na koncertnom filme Soundgarden, vrátane 17 skladieb, ktoré prvýkrát predviedli na živom albume, s dôrazom na famóznu skladbu „Blind Dogs“, ktorú skupina predviedla po prvý raz na pódiu The Wiltern show. Táto koncertná produkcia sa stala najžiadanejším predstavením Soundgarden v celej ich kariére. Artists Den, v spolupráci s UMe, vydá 26. júla 2019, výber skladieb zo Soundgarden: Live from Artists Den.

Zdroj: Cinemax