Sekerov Dalas postúpil do finále Západnej konferencie!


Náš obranca sa zaskvel prihrávkou na víťazný gól!

Andrej Sekera sa veľkou mierou pričinil o postup hokejistov Dallasu Stars do finále Západnej konferencie NHL. Slovenský obranca prihral v predĺžení rozhodujúceho siedmeho zápasu s Coloradom Avalanche na víťazný gól nečakanému hrdinovi Joelovi Kivirantovi, ktorý v 68. minúte zavŕšil hetrik a rozhodol o triumfe Stars 5:4. Dallas sa v konferenčnom finále stretne s hráčmi Vegas, ktorí si postup vybojovali rovnako v siedmom stretnutí po triumfe nad Vancouverom 3:0.

Kiviranta si pripísal svoj prvý hetrik v NHL, keď pri absencii Andrewa Cogliana nastúpil na vôbec prvý duel v sérii proti Coloradu. V ôsmej minúte predĺženia sa uvoľnil medzi kruhmi, Sekera mu presne prihral spoza bránky a fínsky nováčik strelou z prvej rozhodol o prvom postupe Dallasu do finále konferencie od roku 2008.

Sekerovu akciu vyzdvihol po zápase aj tréner Rick Bowness. Slovenský obranca potiahol po pravej strane odvážne puk za bránku, počkal si kým sa Kiviranta uvoľní a z pozície centra naservíroval mladému Fínovi fantastický pas priamo na hokejku. "Pýtate sa, či trénujeme takúto situáciu, že Andrej spoza bránky dáva takéto skvelé prihrávky? Nie, nie je to súčasťou našich tréningových plánov. Som rád, že vedel, že je za súperovou bránkou a nie za našou, kde je s pukom zvyčajne. Toto je hokej v predĺžení, toto je hokej v bubline. Jednoducho sa dejú aj neočakávané veci," povedal Bowness podľa agentúry AP. Ďalšie dva góly víťazného tímu zaznamenal Alexander Radulov. Sekera odohral 15:30 min, okrem asistencie mal tri strely na bránku, jeden "hit" a tri zblokované strely. V tohtoročnej vyraďovačke bodoval prvýkrát.

Druhým finalistom Západnej konferencie je Vegas, pri triumfe 3:0 nad  Vancouverom v siedmom zápase dal všetky tri góly až v záverečnej časti hry. Čisté konto so 14 zákrokmi si pripísal Robin Lehner, víťazný gól dal v 54. minúte Shea Theodore. Alex Tuch a Paul Šťastný pridali ďalšie dva zásahy do prázdnej bránky, Canucks nepomohol ani ďalší heroický výkon brankára Tkatcher Demka, ktorý chytil 33 striel.

Zdroj: TASR