Banskobystrický maratón preložený!


Píšte si nový termín 24. október 2020.

Zdroj: Maratón Banská Bystrica

Aj náš partnerský maratón, ktorý v tomto roku budeme pre vás ozvučovať, podľahol korone. Resp. organizátori sa rozhodli neriskovať a presúvajú termín konania na október.

Toto je odkaz od organizátorov:

Milí bežci, dobrovoľníci, partneri a podporovatelia - priatelia,

aj v náročnej epidemiologickej situácii na Slovensku a v celej Európe, nezabúdame na to, že naše podujatia robíme predovšetkým pre vás.

Vždy je primárnym cieľom, aby ste si účasť na ktorýchkoľvek pretekoch užili a všetky okolnosti priali nášmu spoločnému pozitívnemu zážitku. Tieto podmienky momentálne nevieme garantovať a aj preto, rovnako ako mnohí z vás, stojíme dnes pred ťažkými rozhodnutiami.

Ich výsledkom je zmena termínu Banskobystrického maratónu. Pôvodný termín 6. jún nezaručuje dostatočné externé podmienky zlúčiteľné s potrebnou kvalitnou prípravnou aktivitou na strane organizátora, ani vhodnosť realizovať masové športové podujatie s tisíckami účastníkov a divákov - najmä s ohľadom na bezpečnosť zdravia. K situácii pristupujeme zodpovedne ako organizátori aj ako ľudia.

S ohľadom na všetky nám známe okolnosti sme stanovili nový dátum konania Banskobystrického maratónu. Unikátny večerný maratón a jediný “Maratón podľa Teba” sa uskutoční v novom termíne 24.októbra 2020. Vzhľadom k rozdielnemu času západu Slnka oproti júnovému obdobiu, budeme upravovať časy jednotlivých štartov tak, aby sme zachovali jedinečnosť večernej atmosféry a vyhli sa neskorým nočným hodinám. Všetky informácie nájdete v upravených propozíciách na www.marathonbb.com a postupne aj na sociálnych sieťach.

V súlade s presunom termínu z júna na október, predlžujeme možnosť registrácie za momentálne zľavnené štartovné do 31.8.2020. V prípade akýchkoľvek otázok, ohľadom nového dátumu alebo detailov k harmonogramu či registrácii, nám pokojne píšte na info@marathonbb.com, radi vám odpovieme.

Nový termín sme stanovili po konzultáciách s partnermi podujatia a v neochvejnej viere v ich aj vašu podporu a pochopenie.
Banskobystrický maratón má svoje pevné miesto v bežeckom kalendári a urobíme všetko pre to, aby sa vám dôvera, ktorú do nás vkladáte, vrátila v podobe neopakovateľného zážitku.

Aj napriek mimoriadnemu stavu pokračujeme v propagácii aktívneho životného štýlu a priaznivému vplyvu pohybu na život a zdravie.
Posielame všetkým pozitívnu energiu.

Takže vidíme sa všetci v októbri v Banskej Bystrici.

A zatiaľ si pozrite, ako sa na tomto podujatí GZA hecoval minulý rok na kolobežke, alebo SiFon predminulý rok s nákupným košíkom.