Shiffrinová sa vracia na lyžiarske svahy!


Pravdepodobne do bojov zasiahne vo švédskom Aare.

Americká zjazdárka Mikaela Shiffrinová vo štvrtok na sociálnej sieti informovala, že sa zo zámoria presúva do Škandinávie. Nepotvrdila však definitívne, či sa na budúci víkend vo švédskom Aare aj vráti do súťažného kolotoča Svetového pohára. V rozhovore pre New York Times ale pripustila, že sa na štart postaví.

Dvadsaťštyriročná rivalka slovenskej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej prerušila sezónu začiatkom februára po nečakanej smrti svojho otca. Vynechala viaceré podujatia a stratila v priebežnom hodnotení seriálu vedúce postavenie na úkor Talianky Federicy Brignoneovej. V Aare je na programe vo štvrtok 12. marca paralelný slalom, 13. marca obrovský slalom a 14. marca slalom.

"V uplynulých týždňoch sa mne a mojej rodine dostalo ohromné množstvo podpory. Nebolo možné odpovedať všetkým. Akceptovať novú realitu zaberie ešte dlhý čas. V uplynulých týždňoch som bola schopná trochu trénovať. Odlietam dnes do Škandinávie. Nemôžem sľúbiť, že budem schopná súťažiť a nemám pred sebou žiadne ciele. Dúfam len, že sa mi podarí urobiť niekoľko dobrých oblúkov," napísala Shiffrinová vo svojom "liste svetu".

Preteky v Aare, môžu byť poslednými v tohtoročnej sérii svetového pohára. Stále čaká na rozhodnutie FIS  ohľadne finále Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo naplánované od 16. do 22. marca. Talianska vláda zakázala divákov na všetkých športových podujatiach v krajine kvôli koronavírusu a tak Rada Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v piatok o 17.00 h oznámi či sa pretek uskutoční. Na toto stanovisko čaká aj slovenská reprezentantka Petra Vlhová, ktorá je v hre o glóbusy za celkové poradie, hodnotenie slalomu, obrovského slalomu aj paralelných súťaží. 

Na čele celkového poradia SP figuruje Talianka Federica Brignoneová s náskokom 153 bodov pred obhajkyňou veľkého glóbusu Mikaelou Shiffrinovou, Vlhová na tretej priečke zaostáva za líderkou o 189 bodov, je však na čele hodnotenia slalomu aj paralelných súťaží. V klasifikácii obrovského slalomu jej patrí druhá pozícia s odstupom 74 bodov na Brignoneovú.

Zdroj: TASR