Zlatan Ibrahimovič sa vracia na San Siro!


AC Miláno zajtra oficiálne predstaví staronovú posilu.

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič pricestoval dnes do Milána, kde podstúpil lekársku prehliadku pred podpisom zmluvy s AC. So svojím staronovým klubom sa dohodol na kontrakte do konca sezóny s opciou na predĺženie.

Tridsaťosemročný útočník priletel súkromným lietadlom na letisko Linate, rovnako ako pred deviatimi rokmi, keď do AC prestúpil z FC Barcelona. "Vždy som hovoril, že toto je môj domov, a konečne som naspäť. San Siro bude opäť žiť. Dôležité je, že som tu, a som veľmi šťastný. Vyskúšal som si aj ďalšie kluby, no najpodstatnejšie je, že som sa vrátil," citoval portál football-italia.net Ibrahimoviča, ktorého privítali stovky fanúšikov.

Ibrahimovič sa vracia do Milána po siedmich rokoch. S klubom podpísal šesťmesačný kontrakt, ktorý mu vynesie 3,5 milióna eur plus bonusy, s opciou na ďalší rok. "Som späť v klube, ku ktorému prechovávam veľkú úctu a v meste, ktoré milujem," komentoval kanonier svoj návrat. Príchod švédskej legendy má slávnemu klubu pomôcť prekonať zlý začiatok sezóny. Po jesennej časti je AC až na 11. mieste, ďaleko za pozíciami, ktoré sa spájajú s ambíciami klubu.

"So spoluhráčmi sa pokúsim zmeniť doterajší priebeh sezóny, urobím všetko, čo je v mojich silách, aby sa tak stalo," uviedol 38-ročný útočník, ktorý v rokoch 2010-2012 nastrieľal za AC v 85 stretnutiach 56 gólov a výrazne mu pomohol k doteraz poslednému ligovému titulu v roku 2011.

Zdroj: TASR