V stredu sa hralo El Clásico!


Odložený šláger La Ligy skončil remízou.

V stredu sa v Barcelone odohral odložený šláger španielskej La Ligy, zápas medzi odvekými rivalmi FC Barcelona a Real Madrid tzv. El Clásico. Pôvodný termín zápasu bol 26. októbra, ale pre bezpečnostné riziko ho odložili. Situácia ani teraz nebola najlepšia a tak polícia nariadila prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré sa dotknú oboch tímov. Obe mužstvá bývali v spoločnom hoteli hneď vedľa domovského stánku Barcelony a aj na štadión Camp Nou prišli pred zápasom obaja rivali spoločne.

Zápas sa skončil bezgólovou remízou. Barcelona si udržala pozíciu lídra tabuľky o skóre pred Realom, ktorý mal na Camp Nou viac príležitostí, ani jednu však nevyužil. Jediným hráčom, ktorý rozvlnil sieť bol útočník Realu Gareth Bale. Jeho gól však kvôli postaveniu mimo hry neplatil. 

História El Clásica priniesla nejeden divoký zápas. Pred deviatimi rokmi Barcelona potupila Real v madridskom svätostánku 5:0. Vyhrala aj obe vlaňajšie ligové konfrontácie – doma 5:1 a vonku 1:0. Ale najvyššiu výhru v histórii má na svojom konte Real. Ten ešte v roku 1943 vyprášil Barcelonu 11:1! 

U nás bola celý tento týždeň Rýchlovka za 500! v znamení El Clásica. V hre okrem 500vky v cashi bol aj  50, v stredu dokonca 100, eurový kredit na tipovanie od spoločnosti Niké. 

Zdroj: TASR, Niké