Chárov víťazný gól proti Ottawe!

Vo svojom bývalom pôsobisku sa napriek tomu dočkal ovácií.

Zdroj: Zdeno Chara/FB

Slovenský hokejista Zdeno Chára strelil v noci na štvrtok v NHL víťazný gól Bostonu Bruins. "Medvedi" triumfovali na ľade Ottawy Senators 2:1.

Štyridsaťdvaročný Chára, ktorý je od konca roku 2017 na čisto rastlinnej strave sa proti svojmu bývalému klubu presadil v 49. minúte, keď z vrcholu kruhov príklepom prekonal domáceho brankára. "Zdeno má skvelú strelu a keď dostane čas a priestor na prípravu, tak to dokáže perfektne trafiť," pochválil svojho kapitána brankár Tuukka Rask, ktorému kryl chrbát z lavičky Jaroslav Halák. Chára zabezpečil Bostonu piate víťazstvo za sebou a dosiahol 12. bod v tejto sezóne za päť gólov a sedem asistencií. Bodoval už v štvrtom zápase za sebou.

Slovenský obranca sa v Ottawe dočkal "standing ovation" za to, že 5. novembra nastúpil na 1500. zápas v NHL. Fanúšikovia Senators si takto uctili bývalého hráča, ktorý za Sens odohral v rokoch 2001 - 2006 dokopy 299 duelov. "Bolo to skvelé gesto, nečakal som to. Zvyčajne dostávam pred zápasom nejaké povzbudenia, ale toto bola ohromujúca reakcia. Na pôsobenie v Ottawe mám krásne spomienky, fanúšikovia Ottawy sú skvelí. Mám tu veľa priateľov, aj veľmi veľa blízkych, s ktorými som v kontakte. Neviem ako by som im poďakoval, vždy keď hrám proti Ottawe, tak cítim stopercentnú podporu," povedal pre nhl.com Chára, ktorý strávil na ľade 23:35 minút a zaznamenal dve plusky.

Boston v druhom zápase za sebou inkasoval len jeden gól, v noci na stredu úradoval Halák v Montreale, kde chytil 36 striel a pomohol k víťazstvu 8:1. Rask zaznamenal v Ottawe 33 úspešných zásahov. "Máme najlepší brankársky tandem v lige. To je môj názor. Mám pocit, že kohokoľvek pošleme do bránky, vždy sa môžeme spoľahnúť na kvalitný výkon," pochválil tréner Bruce Cassidy svojich brankárov Raska a Haláka.

Highlighty zo zápasu Boston Bruins - Ottawa Senator (Chárov gól, 4:15):

V nočných zápasoch sa presadilPresadil sa aj útočník Richard Pánik, jeho Washington zdolal Floridu 4:3. Pánik bodoval po druhý raz v sezóne, opäť gólom. V 39. minúte poslal Capitals do vedenia na 2:1, keď presnou strelou švihom z pravého krídla prekonal Sergeja Bobrovského k vzdialenejšej žrdi. "Spravil som pozičnú chybu, mal som to chytiť," povedal ruský brankár k zásahu Pánika.

Highlighty zo zápasu FloridaPanters - Washington Capitals (Chárov gól, 4:15):