MS hokej 2020 - zápasy našich!


Leto v plnom prúde, ale už sa treba pripravovať na budúcoročné MS:-)

Slovenská hokejová reprezentácia odštartuje budúcoročné majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku v druhý hrací deň, v sobotu 9. mája o 16.20 h sa v Lausanne stretne s Dánskom. Už o necelých 18 hodín neskôr nastúpi proti Veľkej Británii. Vo štvrtok o tom informovala Medzinárodná hokejová federácia (IIHF), ktorá na svojej internetovej stránke zverejnila rozpis turnaja.

Slováci nastúpia následne po dni voľna v utorok 12. mája o 20.20 h proti Bielorusku, vo štvrtok v rovnakom čase proti Švédsku a do tretice vo večernom zápase sa v sobotu 16. mája stretnú v derby s Českom. O deň neskôr si opäť o 20.20 h zmerajú sily s Nemeckom a účinkovanie v lausannsekj základnej A-skupine uzavrú v utorok 19. mája o 12.20 h súbojom s Kanadou. Zápasy A-skupiny sa odohrajú v úplne novej Vaudoise aréne, ktorá je momentálne vo výstave a otvoriť by ju mali ešte tento rok. Hala bude mať kapacitu 9600 divákov a svoje domáce zápasy v nej bude hrať HC Lausanne.

Turnaj vo Švajčiarsku sa uskutoční v dňoch 8.-24. mája 2020. Najlepšie štyri tímy z každej základnej skupiny postúpia do štvrťfinále a posledné mužstvá v skupinách zostúpia z elitnej kategórie MS. V oboch mestách sa uskutočnia dve štvrťfinálové stretnutia, vyvrcholenie šampionátu je naplánované už len v Zürichu. Semifinálové súboje sa odohrajú v sobotu 23. mája, na druhý deň je na programe boj o bronz (15.20 h) a finále (20.20 h).

Slovenský hokej mal pôvodne podľa renkingového reťazca pristáť v zürišskej vetve budúcoročného šampionátu. Švajčiarski organizátori naznačili, že po vypadnutí Francúzov z A-kategórie MS nejaké veľké zmeny neplánujú, ale v hre bol presun Nemecka z frankofónneho kantónu do centrálne severného nemecky hovoriaceho. Napokon sa však po rokovaniach s IIHF a vlastníkmi práv zrodila iná rošáda, premiestnením celých skupín s tým, že v hlavnom dejisku zostali domáci a v Lausanne Nemci. Teda osudový súper slovenských hokejistov v Košiciach, kde domáci v druhom týždni MS 2019 stratili v záverečných momentoch zápasu kľúčové body v boji o štvrťfinále. Slováci si tak pri Ženevskom jazere zopakujú duely z Košíc okrem Nemecka aj proti Kanade, Dánsku a Británii.

Program SR v základnej A-skupine v Lausanne:
      sobota 9. mája o 16.20 h: SR - Dánsko
      nedeľa 10. mája o 12.20 h: Veľká Británia - SR
      utorok 12. mája o 20.20 h: Bielorusku - SR
      štvrtok 14. mája o 20.20 h: Švédsko - SR
      sobota 16. mája o 20.20 h: SR - Česko
      nedeľa 17. mája o 20.20 h: Nemecko - SR
      utorok 19. mája o 12.20 h: SR - Kanada

Zdroj: TASR