Päť triatlonov v priebehu piatich dní!


Tak takto sa chce hecnúť slovenský triatlonista Mário Kovár.

Zdroj: Mario Kovar

Tento svoj "výmysel" nazval Get5  (Great Endurance Triathlon) a spočíva v absolvovaní piatich veľkých triatlonov za päť dní po sebe. Máriovou snahou je prekonanie vlastných fyzických a mentálnych hraníc a inšpirovanie k aktívnemu pohybu ostatných. Get5 sa koná po vedľajších, ale o to krajších cestách okolo celého Slovenska. Mário absolvuje každý deň 3,8 kilometrov plávania, 180 kilometrov na bicykli a odbehne 42,2 kilometrový maratón, a to päť dní po sebe. Dokopy to činí 1130 kilometrov naprieč Slovenskom.

„Táto veľká výzva sa stala mojim malým snom. Možno sa za tých päť dní po Slovensku dozviem o sebe viac, ako kedykoľvek predtým,“ vraví s rešpektom sám Mário, ktorý momentálne finišuje s tvrdým tréningom, ktorý neraz preveril jeho sebadiscipínu. Mário začal s triatlonom až ako 40-ročný a má za sebou množstvo maratónov, triatlónov a niekoľko Ironmanov, ale aj vytrvalostných presunov po Slovensku. Jeho osobným trénerom je najúspešnejší český triatlonista Peter Vabroušek, ktorý má za sebou tiež viacero dobrodružných projektov.. 

Projekt Get5 začína 30.júla 2019 plávaním na vodnom diele Kráľová nad Váhom a končí 3. augusta na Majstrovstách Slovenska v triatlone Slovakman 226 v Piešťanoch. Posledný, piaty deň tak bude pre Mária súťažný.

Ambíciou projektu, po jeho úspešnom absolvovaní nultého ročníku v tomto roku je prvý ročník podobného podujatia budúci rok za účasti nadšencov ultra triatlonu z okolitých krajín a propagácia krás Slovenska. „V neposlednom rade by som rád inšpiroval ľudí k pohybu, a aby raz za čas vystúpili zo svojej komfortnej zóny a prekonali samých seba,“ hovorí s pokorou Mário Kovár.

Zdroj: Mário Kovár