Sagan sa dostal na čelo bodovacej súťaže!


V dnešnej tretej etape na Tour De France obsadil náš cyklista piate miesto.

Sagan sa v dnes dostal do čela bodovacej súťaže. V zelenom drese jazdil už po prvej etape ale v bodovacej súťaži bol na druhom mieste. Prekvapivý víťaz prvej etapy, ktorý Petra zdolal o pár centimetrov, Mike Teunissen viedol okrem bodovacej súťaže aj celkové poradie a tak zelený dres obliekal Sagan.

V dnešnej etape, v ktorej Peter patril k hlavným favoritom, 16 km pred cieľom prekvapil všetkých Julian Alaphilippe. Pred poslednomu vrchárskou prémiou vyštartoval z hlavnej skupiny a do cieľa došiel s takmer 30 sekundovým náskokom. Tým pádom sa stal aj lídrom celkového poradia.

"Na ceste som nechal úplne všetko, prebehlo mi hlavou, že môžem získať žltý dres a dodalo mi to motiváciu. Je to pre mňa splnený sen. Mali sme plán vyhrať etapu a vedel som, že musím vyraziť dosť skoro. Som rád, že do posledného kilometra som si priniesol dostatočný náskok. Uvidíme, ako dlho budem môcť nosiť žltý dres, stúpanie na La Planche des Belles Filles v 6. etape bude veľmi náročné, ale vyskúšam to," povedal Alaphilippe, pre ktorého to je tretie etapové víťazstvo na Tour, dve má z minulého ročníka.

Peter Sagan bodoval na šprintérskej prémii aj v cieli a dostal sa do súťaže o zelený dres. Vedie o 17 bodov pred Michaelom Matthewsom. "Išli sme naplno. Na konci boli zradné a ostré stúpania. Keď Julian Alaphilippe zaútočil, prekvapilo ma to. Dokázal si udržať náskok až do konca, gratulujem mu. Jeho útok bol veľmi silný. Zajtra sa pokúsime uspieť v špurte. V súťaži o zelený dres mám len o pár bodov viac ako Michael Matthews. Moja situácia by mohla byť lepšia i horšia, no ešte nie je nič hotové. Do Paríža vedie ešte dlhá cesta," povedal Sagan pre oficiálnu stránku podujatia. 

Zdroj: TASR