Víťazný šprint Sagana na Tour De Suisse!


Peter Sagan vyhral dnešnú 3. etapu.

Na Tour De Suisse sa dnes išla rovinatá 162 km etapa z Flamatt do Murten. Podľa predpokladov sa rozhodovalo v šprinte a v ňom dominoval náš Peter Sagan.

Jeho víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Osemnásť kilometrov pred cieľom dostal defekt predného kolesa, no po rýchlej výmene sa bez problémov vrátil späť do balíka. V dramatickej koncovke zakončenej 7-percentným stúpaním v záverečných 200 metroch etapy si vybudoval skvelú pozíciu a suverénne zvíťazil.

"Záver bol veľmi divoký. Každý chcel byť vpredu, no našťastie som mal dostatok energie na víťazstvo," uviedol Sagan a dodal: "Poďakovanie patrí môjmu tímu, ktorý ma na dnes skvelo pripravil. Spolu s tímom Deceuninck Quick-Step sme diktovali tempo etapy." 

Týmto víťazstvom sa Peter obliekol do žltého aj čierneho (bodovacia súťaž) trička. Ale najdôležitejšie je, že Peter ukázal, že pred Tour De France je naozaj v dobrej forme. Včera druhý, dnes prvý. V šprintoch je veľmi silný. Preteky ho bavia a my sa máme na čo tešiť. Či už v ďalšom priebehu Okolo Švajčiarska  ale hlavne na Tour.

Ďalšia šprintérska etapa je na programe zajtra. Tak k dnešku gratulujeme a zajtra držíme palce!

Zdroj: TASR