Na Okolo Slovenska zvučné mená!


Až päť tímov najvyššej kategórie sa prihlásilo na tohtoročné Okolo Sovenska!

V septembri (18. - 21.) sa uskutoční 63. ročník našich najvýznamnejších cyklistických pretekov - Okolo Slovenska. A  budeme si môcť naživo užiť aj tých najlepších svetových cyklistov. Štartovať bude totižto až päť tímov najvyššej kategórie UCI WorldTour - Deceuninck-Quick-Step, Bora-hansgrohe, CCC Team, UAE Team Emirates a Groupama-FDJ.  Preteky sú termínovo posledné pred majstrovstvami sveta, ktoré sa uskutočnia od 22. do 29. septembra v britskom Harrogate.

Dva elitné tímy Groupama-FDJ a UAE Team Emirates už potvrdili svoje súpisky a sú na nich naozaj zvučné mená. Na podujatí sa definitívne ukážu napríklad víťaz tohtoročnej etapy Tour de France na Tourmalet Thibaut Pinot, ďalej Arnaud Démare a Stefan Küng (všetci Groupama-FDJ), či vynikajúci špurtér Alexander Kristoff z UAE Team Emirates. Informoval o tom špecializovaný portál cycling-info.sk.

Z tímu Bora-hansgrohe príde na Okolo Slovenska okrem dvoch Slovákov Juraja Sagana a Erika Bašku napríklad aj Nemec Emanuel Buchmann. V celku UAE Team Emirates nebude chýbať jeden z nositeľov ružového trička na tohtoročnom Giro d'Italia Slovinec Jan Polanc. V predbežnej nominácii zoskupenia Deceuninck-Quick-Step z júla figuroval aj Talian Elia Viviani.

Takže určite sa máme na čo tešiť.

Zdroj: TASR