Laco Nagy sa zajtra rozlúči s hokejovou kariérou!


Zajtra nás čaká dvojnásobná rozlúčka.

Zdroj: SZĽH

Zajtrajší zápas našich hokejistov s Dánskom bude nielen rozlúčkou našich s domácimi MS, ale lúčiť sa bude aj najstarší hráč MS Ladislav Nagy s bohatou hokejovou kariérou.

Skúsený útočník odohral v národnom tíme 121 duelov, nastrieľal v ich 36 gólov. Toto konto môže zveľadiť už len o jeden štart, či zvýši aj počet gólov, to ešte nevedno. Diváci mu ho však určite doprajú. Nagy má za sebou v drese Slovenska okrem štartov na ZOH či Svetovom pohári aj osem svetových šampionátov. Pred ôsmimi rokmi hodil lúčiaci sa Demitra svoj dres medzi fanúšikov, Nagy ešte nevie, či urobí to isté. "Uvidíme, ja ani neviem, či vôbec môžem dať dres, to sa musím opýtať šéfov," konštatoval s pobavením.  

Spoluhráči chcú dopriať sladký koniec Ladislavovi Nagyovi šampionátu aj. Pre tridsaťdeväťročného útočníka to bude totiž posledný zápas v bohatej kariére. "Niečo určite vymyslíme. Je to super chalan, majú ho všetci radi. Vždy s ním bola zábava. Vedel požartovať, ale aj zvýšiť hlas, keď bolo treba," povedal Sekera o svojom spoluhráčovi.

Slovenskí hokejisti sa chcú odmeniť aj vynikajúcim divákom, ktorí sa počas celého turnaja starali v Steel Aréne o vynikajúcu atmosféru. "Chceme sa s nimi rozlúčiť dobrou hrou a výhrou," povedal kapitán Andrej Sekera. Hráči chcú dopriať sladký koniec šampionátu aj Ladislavovi Nagyovi. Pre tridsaťdeväťročného útočníka to bude totiž posledný zápas v bohatej kariére. "Niečo určite vymyslíme. Je to super chalan, majú ho všetci radi. Vždy s ním bola zábava. Vedel požartovať, ale aj zvýšiť hlas, keď bolo treba," povedal Sekera o svojom spoluhráčovi.

Zdroj: TASR