The Cranberries - Dreams
Playlist hraných skladieb

Boston vo finále Východnej konferencie!

V šiestom zápase vyhral Boston nad Columbusom 3:0.

Hokejisti Bostonu Bruins so slovenským obrancom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom sa prebojovali do finále Východnej konferencie zámorskej NHL. Sériu s Columbusom vyhrali 4:2.

Chára strávil v aréne Columbusu na ľade vyše 26 minút, Halák nechytal. Príležitosť opäť dostal Fín Tuukka Rask, ktorý zaznamenal šiesty shutout v bojoch o Stanleyho pohár, keď vykryl všetkých 39 striel.

"Hrali sme tvrdo, hrali sme solídne a uzavreli sme to. V druhej tretine mali veľký tlak a išlo na mňa veľa striel. Potom sme v tretej tretine ubránili oslabenia vďaka kvalitnej obrane. Vždy je ľahšia práca, keď po jednej šanci neprichádza ďalšia," povedal pre nhl.com hrdina Bruins Rask. Do finále konferencie postúpil Boston prvýkrát od roku 2013, keď otočil v sérii z 1:2 na 4:2. Raska, ktorý v play off vychytal prvú nulu od roku 2014, pochválil aj tréner Bruce Cassidy. "Bol našim najstabilnejším hráčom. Vždy nás podržal, som na neho hrdý," povedal kouč "medveďov" pre BostonGlobe.