Nominácia hokejistov na dvojzápas s Českom!


Na zraze už aj hráči z NHL.

Zdroj: SZĽH

Príprava na domáce majstrovstvá sveta sa blíži do svojej finálnej fázy. Realizačný tím zverejnil nomináciu na prestížne zápasy Euro Hockey Chalange s Českou republikou, ktoré sa uskutočnia v piatok v Trenčíne a v sobotu v Nitre (oba o 18.00h).

Trénerovi Craigovi Ramsaymu sa už budú na zraze hlásiť aj prvé posily z NHL - obrancovia Christián Jaroš a Andrej Sekera a útočníci Tomáš Tatar s Richardom Pánikom. Navyše po dvojzápase s českom sa k týmu pripoja ďalší dvaja hráči zo zámoria Marko Daňo a Erik Černák.

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín.), Július Hudáček (Spartak Moskva, Rus./KHL), Marek Čiliak (Kometa Brno/ČR)

Obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd.) Martin Fehérváry (HV 71, Švéd.), Mário Grman (Slovan Bratislava, KHL), Patrik Koch (HC Košice), Mislav Rosandič (Mountfield HK, ČR), Martin Štajnoch (Red Bull Salzburg, Rak/EBEL), Christián Jaroš (Ottawa Senators/NHL, Kan.), Andrej Sekera (Edmonton Oilers/NHL, Kan.)

Útočníci: Dávid Bondra (HK Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Milan Kytnár (HKM Zvolen), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Ladislav Nagy (HC Košice), Radovan Puliš (HC 07 Detva), Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, KHL), Marián Studenič (Binghamton Devils, USA/AHL), Patrik Svitana (HK Poprad), Samuel Buček (HK Nitra), Róbert Lantoši (HK Nitra), Mário Lunter (Slovan Bratislava/HC'05 Banská Bystrica), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Richard Pánik (Arizona Coyotes/NHL, USA), Tomáš Tatar (Montreal Canadiens/NHL, Kan.)

Zdroj: TASR