26 rokov od legendárneho MTV Unplugged s Nirvanou


Unplugged z New Yorku vyšiel až po smrti Kurta Cobaina.

Posledné mesiace života Kurta Cobaina boli prinajmenšom chaotické, ale aj uprostred tohto obdobia predviedol živé vystúpenie, ktoré sa ukázalo ako jedno z najpopulárnejších. Ako píše portál Loudwire.com, parádny MTV Unplugged bol nahraný v novembri 1993 a vyšiel 1. novembra 1994 po Kurtovej smrti.

V tom období bola Nirvana jednou z najznámejších skupín na MTV vďaka klipom Smell Like Tenn Spirit, Comes as You Are a In Bloom. MTV svojou sériou Unplugged priniesla jeden z najpopulárnejších hudobných počinov na televíznych obrazovkách čisto v akustickom prostredí.

Kapela najprv nebola nadšená robiť niečo, čo už predtým robili ostatní. Ako uviedol Dave Grohl:,,Videli sme veľa Unpluggedov a veľa z nich sa nám nepáčilo, lebo väčšina kapiel to zobrala ako rockovú show.“ Na rozdiel od iných Nirvana hranie nezobrala ako show, ale chceli sa viac zamerať na výber strihov a zahrnuli aj množstvo cover verzií, čo sa MTV moc nepáčilo. Nakoniec z toho ale vznikol jeden z najlepších akustických koncertov na celom svete.

Zdroj: Loudwire.com