Le Payaco zverejnili nový klip, aj termíny ich turné


Le Payaco sa vydajú už v septembri na turné Pohybliví v nehybnom Tour 2020.

Zdroj: Le Payaco

V pondelok 27. júla zverejnila kapela Le Payaco v poradí už druhý videoklip z nového albumu Pohybliví v nehybnom, ktorý vyšiel nedávno vo vydavateľstve Bruuder Records. Videoklip ku skladbe Pomaly domov z dielne režiséra Braňa Vinczeho zachytáva kapelu v LVGNC Studios pri poslednej januárovej nahrávacej session. "Braňo za nami chodil do štúdia a všetko dokumentoval. Niekoľko fotiek si našlo miesto aj v booklete cédečkovej verzie. Bol pri tom, keď sme práve nahrávali skladbu Pomaly domov. Tú sme si tesne predtým, ako poslednú priniesli z chalupy, kde sme dotvárali ešte nejaké stopy na album. Fotil a natáčal nás, a je z toho autentický videoklip, ktorý zachytáva vznik celej nahrávky – jednoducho tak, ako to máme vo zvyku – naraz a spolu. Teraz všetci môžu vidieť, ako naše nahrávky vlastne vznikajú.", hovorí Tomáš Sloboda.

Videoklip zachytáva poslednú nahrávaciu session, kde kapela nahrávala poslednú skladbu, ktorá sa paradoxne stala prvou – otváracou skladbou albumu. "Boli sme vtedy vo veľmi dobrom tvorivom rozpoložení. Album sme mali hotový a takmer celý zmixovaný, ale niečo nás ešte ťahalo na pár dní na chalupu a dnes vieme, že dôvodom bola skladba Pomaly domov. Asi najväčší podiel na jej vzniku má z môjho pohľadu biela Gretschka, ktorú som si na chalupu požičal od Yxa. Vytiahol som ju z puzdra, začali sme len tak hrať a za pár minút bola pesnička hotová. Úžasný nástroj. Musel som si ju potom požičať aj do štúdia, takže v tom klipe, to je ona, s jej nezameniteľným zvukom", spomína na nahrávanie Tomáš Sloboda.

Skupinu Le Payaco môžete v najbližšej dobe naživo vidieť už tento štvrtok 30. júla v Bratislave, v piatok 31. júla v Modre a na ďalších letných akciách, ktoré kapela postupne uverejňuje na svojich profiloch na sociálnych sieťach. Na jeseň odštartujú vlastné turné po celom Slovensku pod názvom “Pohybliví v nehybnom Tour 2020", kde ponúknu úplne nový koncertný program, na ktorom sa ako hosť zúčastní aj multiinštrumentalista, skladateľ a zakladajúci člen kapely The Youniverse Jerguš Oravec. Tour odštartuje 24. septembra 2020  v bratislavskom klube MMC, v ktorom sa uskutoční aj pre pandémiu COVID-19 preložený krst albumu Pohybliví v nehybnom.

Najbližšie koncerty
30.7. Bratislava 
31.7. Modra 
1.8. Donovaly 
6.8.  Piešťany 
14.8. Trebatice  
28.8. Bojnice
12.9. September Lučenec

Pohybliví v nehybnom Tour 2020 

24.9. BRATISLAVA – Krst albumu

26.9. TRENČÍN

02.10. MARTIN

03.10. PÚCHOV

08.10. BREZNO

9.10. BANSKÁ BYSTRICA

28.10. TRNAVA

30.10. BARDEJOV

31.10. KOŠICE

Zdroj: BRUUDER records