Astronautov pred štartom nabudili AC/DC!


Na druhýkrát sa štart SpaceX vydaril.

Zdroj: NASA/FB

Astronauti Doug Hurley (53 r.) a Bob Behnken (49 r.), ktorí v sobotu úspešne odštartovali z Mysu Canaveral na Floride v rakete SpaceX  na prvý komerčný let s posádkou do vesmíru sa pred štartom hecovali aj rockovou hudbou. Presnejšie skladbou od austrálskej hardrockovej legendy AC/DC "Back In Black". Ako ďalej uvádza vo svojom článku server Blabbermouth, austronauti sa v nedeľu ráno budili skladbou "Planet Caravan" od Black Sabbath, keďže NASA už tradične budí astronautov hudbou.

Pôvodne na stredu plánovaný prvý štart SpaceX museli odložiť kvôli zlému počasiu. V sobotu už všetko vyšlo ako malo. A SpaceX sa už podľa plánu spojila s Medzinárodnou vesmírno stanicou (ISS). Ešte predtým astronauti počas 19 hodín trvajúceho letu k ISS dvakrát testovali manuálne ovládanie, spali, jedli a predviedli fanúšikom na Zemi aj zákutia Crew Dragonu. Predstavili im aj dinosaura menom Tremor, ktorého im ako sprievod do vesmíru vybrali ich synovia - veľkí fanúšikovia týchto predhistorických tvorov.

Ak bude misia Crew Dragonu úspešná, NASA by potom mala súkromnej firme SpaceX Elona Muska udeliť povolenie pre pravidelné lety s posádkou na ISS.

Zdroj: TASR, Blabbermouth, NASA