V sobotu mal (možno) narodeniny Mick Mars!


Gitaristovi Mötley Crüe zdroje uvádzajú 2 dátumy narodenia!

Sólový gitarista hard-rockovej skupiny Mötley Crüe Mick Mars sa narodil ako Robert Alan Deal v meste Terre Haute v americkom štáte Indiana. Dátum jeho narodenia je ale jednou z rockových záhad, keďže zdroje uvádzajú dva rôzne dátumy 4. apríla 1955 alebo 5. mája 1951. Samotný Mick k týmto dátumom nikdy nedal žiadne vysvetlenia, ale nevadí. Aspoň môžeme jeho narodeniny oslavovať dvakrát.

Túto hard-rockovú formáciu Mötley Crüe založili v januári 1981 v Los Angeles Mick Mars, basový gitarista Nikki Sixx, spevák Vince Neal Greg a bubeník Tommy Lee. V novembri 1981 vydali debutový album Too Fast For Love. Presadili sa v poradí tretím štúdiovým albumom Theatre Of Pain, ktorý vyšiel v júni 1985. Vydali deväť štúdiových albumov, deviaty Saints Of Los Angeles vyšiel v júni 2008. Najúspešnejším z nich bol piaty album Dr. Feelgood zo septembra 1989, ktorý sa dostal na prvé miesto. K diskografii patria aj tri live a sedem kompilačných albumov. V singlovej Top 40 hitparáde mali sedem skladieb, do prvej desiatky sa dostali piesne Dr. Feelgood v septembri 1989 a Without You v marci 1990. Rozišli sa v závere roka 2015, v roku 2018 sa famózne vrátili na scénu.

Momentálne všetci fanúšikovia v USA aj samotní Mötley Crüe čakajú, či budú môcť absolvovať megaturné spolu s Def Leppard, Poison a Joan Jett, ktoré by malo začať v júni.

Zdroj: TASR