Budú ľudia ešte chodiť na koncerty?


Ako to bude s rockovými koncertami po korone?

Časopis Variety zverejnil prieskum ako budú fanúšikovia po skončení pandémie pristupovať ku koncertom a verejným podujatiam. Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1 000 respondentov v USA. Výsledky nie sú pre organizátorov veľmi povzbudzujúce. Až 47% opýtaných uviedlo, že aj po skončení prísnych opatrení na zabránenie šíreniu vírusu, ktoré prijala väčšina krajín na celom svete, budú mať strach chodiť na verejné podujatia. 

Čo sa týka návštevy koncertov v halách, tak tu je toto číslo ešte vyššie. Až 56% respondentov odpovedalo, že sa na takéto podujatia vrátia až po dlhšom čase alebo nikdy. Takže korona bude v našich hlavách "strašiť" ešte dlho aj po skončení pandémie a môže výrazne ovplyvniť koncerty, kiná, zábavné parky a iné verejné podujatia.

My sme si urobili malý prieskum medzi našimi poslucháčmi a máme pre organizátorov dobrú správu. Väčšina z "našich" rockerov sa už teší na System of a Down, Helloween, Judas Priest, Korn, Guns N´ Roses, Pearl Jam a iné koncerty u nás a v blízkom okolí.  Tak všetci spolu veríme, že naplánované koncerty sa uskutočnia, či už v pôvodnom alebo náhradnom termíne.

Zdroj: Variety, Rádio Anténa Rock