Happy Birthday Steven Tyler!


Frontman Aerosmith oslavuje 72. narodeniny!

Spevák a skladateľ skupiny Aerosmith Steven Tyler (vlastným menom Steven Victor Talarico) sa narodil 26. marca 1948 v mestečku  Yonkers, v štáte New York v USA. 

Hardrocková formácia Aerosmith vznikla v roku 1970 v New Hampshire.  Od roku 1971 začínajú svoje účinkovanie v Bostone. V januári 1973 vydali prvú LP platňu s názvom Aerosmith. Na nej bol aj prvý hit skupiny Dream On, ktorý zložil práve spevák Steven Tyler.

Najväčší úspech im priniesla skladba Cryin´ z jedenásteho štúdiového albumu Get A Grip, ktorý vyšiel v apríli 1993 a dostal sa na prvé miesto v rebríčku. Aj ďalší album, Nine Lives, vydaný v marci 1997 sa dostal na prvé miesto.

Aerosmith majú na svojom konte 15 štúdiových albumov. Posledný s názvom Music From Another Dimension! vyšiel v novembri 2012, predchádzajúci Honkin' On Bobo vydali v marci 2004.

K diskografii kapely patrí aj päť live a tucet kompilačných albumov, najnovší The Essential Aerosmith je zo septembra 2011. V roku 2001 ich uviedli do Rock and Rollovej siene slávy. Na svojom konte majú aj štyri ceny Grammy.  

Aerosmith v tomto roku oslavujú už 50-ku. Patrí k tým najväčším zjavom svetovej rockovej scény. Nenadarmo sú považovaní za najpredávanejšiu hardrockovú kapelu Ameriky.  V rozmedzí rokov 2017 - 2018 odohrali chalani turné s názvom "Aero-Vederci Baby!", ktoré sa zdalo byť rozlúčkovým, ale nebolo to tak:-)

Aerosmith majú na leto 2020 naplánované európske turné, v rámci ktorého by mali v júni navštíviť nám blízke metropoly Praha, Viedeň a Budapešť: Tak pevne veríme, že dovtedy spolu porazíme koronu!

Toto je ich odkaz k súčasnej situácii:

Zdroj: TASR