John Frusciante sa vracia do RHCP!


Nahradí odchádzajúceho Josha Klinghoffera!

Red Hot Chili Peppers hlásia zmeny na poste gitaristu. Ako uvádza server Blabbermouth, z kapely odchádza Josh Klinghoffer a vracia sa John Frusciante. Kapela oznámila zmenu aj na svojom instagramovom profile. 

"Red Hot Chili Peppers oznamujú, že naše cesty s gitaristom, ktorý hral s nami posledných desať rokov - Joshom Klinghofferom, sa rozdelili. Josh je úžasný hudobník, ktorého si vážime a milujeme. Sme veľmi vďační za čas s ním a za nespočetné nádherné momenty, ktoré s nami zdieľal. Taktiež s veľkým nadšením a zo srdca oznamujeme, že sa John Frusciante vracia do našej skupiny.“ píše sa v oficiálnom oznámení kapely.

Klinghoffer hral s Papričkami poslednú dekádu. So skupinou nahral dva posledné albumy "I'm With You" z 2011-teho a "Gateway" z roku 2016.

John Frusciante prišiel do RHCP po smrti zakladajúceho gitaristu Hillela Slovaka v roku 1988. Nahral s nimi oba megaúspešné albumy "Mother's Milk" a "Blood Sugar Sex Magik". V roku 1992 však z kapely musel odísť kvôli silnej závislosti na heroíne. V roku 1999 sa ku Papričkám vrátil. Hral s nimi až do roku 2009, kedy ho nahradil práve Josh Klinghoffer.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Red Hot Chili Peppers (@chilipeppers),

Zdroj: blabbermouth.net