S&M2 sa vráti na jeden večer do kín!


Už 30. októbra v kinách po celom svete.

Pre fenomenálny úspech a stály záujem fanúšikov sa hudobný film "Metallica & San Francisco Symphony: S&M2" vráti na jeden večer do kín po celom svete. Udeje sa to už 30. októbra. Oznámila to kapela na svojej stránke a sociálnych sieťach. Zatiaľ nevieme, či aj do slovenských, ale kiná pribúdajú každý deň a my vás o tom určite budeme informovať.

Podľa servera Ultimate Classic Rock prvé uvedenie filmu 9. októbra sa môže považovať za najväčšiu globálnu rockovú udalosť v kinách všetkých čias, keďže bol uvedený v 3 700 kinách v 95 krajinách sveta a zarobil viac ako 5,5 milióna dolárov. O lístky na toto prvé uvedenie ste mohli súťažiť aj u nás.

Film je záznamom koncertu, ktorý kapela spolu so Symfonickým orchestrom San Francisca odohrala 6. septembra na počesť 20. výročia svojho prvého spojenia s týmto telesom, ktorý je zaznamenaný na legendárnom albume Metallica: S&M. 

Pozrite si jeden z najemotívnejších momentov koncertu. Skladba "Anesthesia (Pulling Teeth)" z prvého albumu kapely "Kill Em All" so sólom na kontrabas ako pocta Cliffovi Burtonovi:

 

Zdroj: ultimateclassicrock.com, Metallica.com