Speváčka Nightwish absolvuje krátku sólo šnúru.


Šnúra Floor prebehne v januári v Holandsku.

Holandská speváčka Floor Jansen z kapely Nightwish absolvuje sériu koncertov vo svojej domovine Holandsku. Ako uvádza server Blabbermouth, Floor na koncertoch predstaví skladby, ktoré zaspievala v tohtoročnej holandskej reality tv show "Beste Zangers" ("Najlepší speváci") ako aj vybrané skladby zo svojej doterajšej kariéry.

Floor mala svoj debut ako frontmanka Nightwish dňa 1. októbra 2012 v Seattle. Od roku 2013 je oficiálnou speváčkou tejto fínskej heavy metalovej kapely. S kapelou nahrala zatiaľ jediný posledný album "Endless Forms Most Beautiful" z roku 2015 a videli sme ju s nimi aj minulý rok na oslave našich štvrtých narodenín.

Floor sa vyjadrila, prečo prijala ponuku na účinkovanie v reality show: "Táto šou je o hudbe a speve a napriek názvu nemá nič spoločné s tým, kto je najlepší. Zúčastňuje sa jej sedem spevákov, ktorí spievajú skladby ostatných, ale vo svojom vlastnom štýle. Myslím, že je skvelé, že ma požiadali ako metalistku, aby som sa toho zúčastnila. Ako možno viete, môj názor je, že je škoda, že tradičné médiá v Holandsku sa už roky "našej hudbe" vyhýbali."

A tu je malá ukážka zo show "Beste Zanders":

Zdroj: blabbermouth.net