Happy Birthday Brian Johson!


Spevák AC/DC sa narodil pred 72 rokmi.

Brian Johnson sa narodil 5. októbra 1947 v Dunstone v Anglicku. Poznáme ho najmä ako sólového speváka skupiny AC/DC. Kariéru začínal v skupine Gordie, ktorej bol spoluzakladateľom a vydržal v nej až do jej rozpadu v roku 1978. Po náhlej smrti speváka AC/DC Bona Scotta vo februári 1980 ho bratia Youngovci pozvali, aby sa stal spevákom AC/DC. 

Hneď prvý album, ktorý spolu nahrali, Back In Black (1980) sa stal megaúspešným a je tretím najpredávanejším albumom všetkých čias. S austrálskou hard rockovou legendou nahral Brian Johnson 10 úspešných albumov. Ten (zatiaľ) posledný Rock Or Bust vyšiel v novembri 2014. V singlovej TOP 40 hitparáde mali devätnásť skladieb, najúspešnejšou z nich bola Heatseeker v roku 1988. V apríli 2010 vyšiel kompilačný album/soundtrack Iron Man 2 s podtitulom Hity 1975-2008.  V roku 2003 ho spolu s ostatnými členmi AC/DC uviedli do Rock and rollovej siene slávy.

Pre problémy so sluchom odišiel počas turné Rock or World v apríli 2016 zo skupiny, keďže mu hrozilo hrozilo úplné ohluchnutie. Kapela dokončila turné so spevákom Guns N´Roses Axlom Roseom. Od mája 2017 Brian Johnson uvádza vlastnú televíznu šou "Brian Johnson: A Life on the Road", ktorú vysiela britská tv stanica Sky Art.

Koncom roku 2018 sa začali šíriť šumy, že Brian Johnson sa aj spolu s bývalým bubeníkom Philom Ruudom vracia do AC/DC a kapela pripravuje nový album. Samotný Brian Johnson túto správu potvrdil, a tak čakáme, čo príde!

A toto je Brian v akcii. Happy Birthday!

Zdroj: TASR