Legenda československého undergroundu vystúpi v Bratislave!


Už zajtra na festivale Konvergencie vystúpia The Plastic People of the Universe!

Zdroj: Zbynek Maderyc

Kultová česká undergroundová kapela The Plastic People of the Universe prichádza do Bratislavy na pozvanie festivalu Konvergencie s programom "Co znamená vésti koně".

Pôvodný projekt z roku 1981, ktorého umelecký tvar definovala dvojica výrazných osobností kapely, basgitarista Milan "Mejla" Hlavsa (hudba) a Vratislav Brabenec (poézia, spev), dostal v roku 2014 novú podobu vďaka orchestrálnym aranžmánom Michala Nejtka.

„Po hudobnej stránke znesú „Koně“ porovnanie s vrcholnou tvorbou vtedajších západoeuropských progresívnych kapiel, na rozdiel od nich však majú úplne špecifickú a originálnu atmosféru, ktorá prestupuje celým hudobným i textovým materiálom. Atmosféru stiesnenosti, duchovného útlaku, ale tiež zvláštnej archaickosti a pátosu,“ hovorí o projekte, ktorý je venovaný 30. výročiu Nežnej revolúcie, hudobník, skladateľ a aranžér Michal Nejtek.

 Koncert sa začne „malou antológiou“ z textov, ktoré „Plastici“ zhudobnili. Výber textov, ktorý pripravil Peter Motyčka, prednesie charizmatický slovenský herec "náš" Robert Roth. Nasledovať bude premietanie dokumentárneho filmu o vzniku projektu Co znamená vésti koně.

Pozvánku na koncert The Plastic People of the Universe si môžete pozrieť tu:

Zdroj: festival Konvergencie