V sobotu by sa Chris Cornell dožil 55 rokov.


Dňa 20. júla 1964 sa narodil výnimočný spevák Chris Cornell.

Chris Cornell (vlastným menom Christopher John Boyle) sa narodil v meste Seattle. Chris bol jedným prominentných grungeových spevákov. So svojou kapelou Soundgarden majú na svojom konte  šesť štúdiových albumov, šiesty King Animal vydali v novembri 2012. Najúspešnejším bol štvrtý v poradí Superunknow, ktorý vydali v marci 1994. Ten sa dostal v rebríčku albumov na prvú pozíciu. 

Chris pôsobil aj v kapelách Temple Of The Dog a Audioslave a vydával a vystupoval aj sólo. Až do svojej predčasnej smrti boli spolu so svojim priateľom frontmanom kapely Pearl Jam Eddie Vedderom poslednými žijúcimi prominentnými frontmanmi grangueovej éry. Bohužiaľ 18. mája 2017 po koncerte obnovenej kapely Soundgarden vo Fox Theatre v Detroite vo veku 52 rokov Chris Cornell spáchal samovraždu.

Rockový svet na tohoto charizmatického speváka nikdy nezabudne. Zostalo po ňom množstvo výborných skladieb ako napríklad "Black Hole Sun" a "Burden In My Hand" od Soundgarden, "Seasons" a Missing z kultového filmu "Singles" alebo "Show Me How To Live" a "Like A Stone" od Audioslave. 

My si Chrisa Cornella pripomenieme skladbou "Black Hole Sun" z čerstvej "lajfky" kapely Soundgarden "Live From The Artists Den":