Pred dvomi rokmi "odišiel" Chester Bennington!


Dňa 20. júla 2017 otriasla rockovým svetom smutná správa.

20. júla to boli presne dva roky, čo vo veku 41 rokov vo svojom dome v  Kalifornii spáchal samovraždu spevák kapely Linkin Park Chester Bennington. V deň narodenín svojho veľkého priateľa Chrisa Cornella, ktorý rovnakým spôsobom "odišiel" iba dva mesiace pred Chesterom.

Nu metalovými Linkin Park vznikli v roku 1996. V októbri 2000 vydali debutový album Hybrid Theory, za ktorý dostali platinovú platňu. V marci 2003 vydali druhý album Meteora. Na svojom konte majú sedem štúdiových albumov. Posledný One More Light vyšiel v máji 2017.

Chester mal veľmi neradostné detstvo. Zažil sexuálne zneužívanie od 7 do 13 rokov, v 11tich zažil rozvod rodičov... Toto všetko na ňom zanechalo hlboké stopy.  Veľmi skoro začal s alkoholom a drogami. Pomáhal si písaním poézie, textov piesní a kreslením. Ťažké detstvo zanechalo stopy na jeho psychike, trpel depresiami a tie ho dohnali pred dvomi rokmi až k samovražde.

Vdova po Chesterovi Talinda Bennington po smrti manžela spustila osvetovú kampaň "Campaign to Change Direction", ktorá má pomáhať ľuďom v boji s depresiou.  Chester počas svojho života pomohol svojou hudbou a filantropiou mnohým ľuďom a aj jeho smrť by mala pomôcť ľuďom rozprávať o svojom duševnom zdraví.

Aj kapela Linkin Park spomína spomínala na svojho frontmana na svojom facebooku:

My samozrejme tiež spomíname: